© 2015 Lucie Teplá

Křest knihy Rande

7. 12. 2015, Praha – “Milí přátelé! Zítra začíná máj, lásky čas, mám pro vás všechny vážnou otázku: nešel byste se mnou někdo na rande? Abych to vysvětlila… Protože jsem se nedávno, po delší době, ocitla ve stavu “single” a protože už si ani nepamatuju, kdy naposledy jsem prožila celý květen single (pravděpodobně to bylo předtím, než vynalezli internet), řekla jsem si, že letošní květen prožiju opravdu májově: chtěla bych těch 31 dní absolvovat 31 rande.”
Ukázka z knihy Rande; dopis přátelům autorky Ivy Roze, v němž oznamuje své rozhodnutí prorandit celý měsíc, přičemž tím má na mysli “tradiční, staromódní rande, v oblečení, s konverzací a tak” a útratu za sebe platí sama.

Křest knihy Rande, která má podtitul měsíc lásky s nepřetržitou kocovinou v zádech proběhl v Café Des Taxis poblíž Malostranského náměstí. Po krátkém proslovu autorky, během kterého děkovala všem svým podporovatelům a kamarádkám,že…”mi pomohli a že jsem to přežila”, následoval proslov kmotra knížky Marka Bakera, Ivina dlouholetého kamaráda, spolu s nímž přišla na nápad prorandit květen 2015. O svých zážitcích psala Iva Roze průběžně do časopisu Reflex. Tato česká novinářka a publicistka strávila deset let v USA a publikovala v různých amerických periodicích, například The New York Times, Newsweek nebo The Global Post, díky kterému projela desítky zemí a věnovala se zdánlivě nekompatibilnímu mixu témat, především válce, sexualitě a humoru.

91 Comments